poniedziałek, 14 marca 2016

Venita henna do włosów - 115 CHOCOLATE

Po całkowitym wypłukaniu się farby Schwarzkopf Color Mask, jak widzieliście poprzednim poście na wierzch wyszły mi rude refleksy pozostałe po ombre, które codziennie przyprawiały mnie o zawrót głowy !  Biorąc pod uwagę fakt, iż moje włosy ostatnio są w nie najgorszej kondycji, zrezygnowałam z użycia farby do włosów,pierwszy raz postanowiłam użyć henny, przy której już pozostanę !


Nawet nie wiecie jak się cieszę z faktu, iż mam we Wrocławiu drogerię ( Feniks parter i  II piętro ) w której znajdę rzeczy niedostępne w Rossmannie, Hebe czy SuperPharm,to mój mały Raj ! :P Tam właśnie zakupiłam hennę za około 9 zł. 
+ henna jest bardzo łatwa w użyciu, wycisnęłam ją do miseczki i aplikowałam jak szampon ( z glową nachyloną nad wanną )
+ wydajna, jedna tubka starczyła na pokrycie całych włosów
+ nie śmierdzi
+ nie niszczy włosów
+ włosy są po niej mięciutkie, wygładzone, niesamowicie  lśniące
+ kolor wyszedł bomba, wielowymiarowy, przebłyski rudości zniknęły, w zamian pojawiły się brązowe refleksy
- barwi skórę, w moim wypadku na kolor fioletowy, który ciężko zmyć. Na drugi dzień po aplikacji miałam delikatnie fioletową skórę na czole przy linii włosów.
- mokre włosy brudzą ręcznik, poduszkę, bluzkę, ja nawet pochlapałam nimi ścianę w pokoju. Dlatego należy pamiętać aby po umyciu trzymać ręcznik na głowie do momentu aż włosy w miarę wyschną,tak aby nie z ciekała z nich woda
+/- wypłukuje się przy każdym myciu ale to przecież normalne przy tego typu produktach

bez lampy
W pudełeczku mamy tubkę z henną, rękawiczki oraz ulotkę informacyjną wraz z instrukcją aplikacji.
Nie wiem jak Wy dziewczyny ale ja postanawiam na dłuższy czas pożegnać się z farbami do włosów, a co 3-4 tygodnie powtarzać koloryzację właśnie tą henną :) Może następnym razem wybiorę nieco ciemniejszy kolorek , zobaczymy.

Co daje lepszy efekt henna czy szamponetka ?
To pytanie najbardziej nurtowało mnie przed zakupem henny. Po wypróbowaniu mogę śmiało stwierdzić, iż zdecydowanie lepszy efekt daje henna do włosów ! :)

1 komentarz:

Każdy wasz komentarz sprawia, że na mojej twarzy pojawia się uśmiech!:)

Odwiedzam wszystkie blogi komentujących :)
Zapraszam również do obserwacji mojego bloga, na pewno się odwdzięczę :-)